м.Бориспіль,
вул. Гришинська, 1
Тел.: (04595) 5-21-61
E-mail: bordnz3@ukr.net

Найкраще виховання для Ваших дітей!

Докладніше по сайту

Фізичні особливості дітей старшого дошкільного віку.

Правильне фізичне виховання дітей зміцнює і загартовує організм, підвищує резистентність до впливу негативних факторів навколишнього середовища, є найбільш ефективним засобом неспецифічної профілактики і найважливішим стимулятором гармонійного зростання і розвитку дітей.

Ріст і розвиток організму мають свою закономірність.

Віковий період від 5 до 7 років називають періодом першого витягнення, коли за один рік дитина може вирости на 7-10 см. Середній зріст дошкільника 5 років становить близько 106, - 107,0 см, а маса тіла - 17 - 18 кг.Протягом шостого року життя середня прибавка маси тіла в місяць становить 200,0 м а зростання - 0,5 см. 

Розвиток опорно-рухової системи (скелет, суглобово-зв'язковий апарат, мускулатура) дитини старшого дошкільного віку ще не завершено.

Окостеніння опорних кісток носової перегородки починається з 3-4 років, але до шести років ще не закінчено. Ці особливості необхідно враховувати при проведенні рухливих ігор, ігрових вправ та фізкультурних занять, так як навіть самі легкі удари в області носа і вуха можуть призвести до травм. 

Основою прояви рухової діяльності  є розвиток стійкої рівноваги. В цілому в старших групах дітям як і раніше легше вдаються вправи, де є велика площа опори. Але можливі й нетривалі вправи, що вимагають опору на одну ногу, наприклад в рухливих іграх: "Зроби фігуру", "Не залишайся на підлозі, Совушка" і ін.

Координація рухів дає велику економію в витраті енергії. Уміння узгодити роботу окремих м'язів виробляється не відразу. Координація рухів поліпшується з віком, особливо якщо діти мають можливість вправлятися в різного роду рухах.

Хребетний стовп дитини 5-7 років чутливий до деформуючим впливам. Скелетні м'язи характеризується слабким розвитком сухожиль,  зв'язок. При зайвій масі тіла, а також при несприятливих умовах (наприклад, при частому піднятті важких предметів) постава дитини порушується:

  • може з'явитися роздутий або відвислий живіт, 
  • плоскостопість, 
  • у хлопчиків утворитися грижа. 
Тому при виконанні дітьми трудових доручень потрібно стежити за посильну фізичних навантажень.

Грудна клітка дитини також відрізняється великою м'якістю. Вона легко змінює свою форму, якщо її обмежувати тісним одягом, при неправильній позі - налягання грудьми на стіл і т. П.

Ріст і розвиток кістки, а іноді і форма кісток в більшій мірі пов'язані з роботою м'язів, які в дошкільному віці також мають свої особливості.

У дітей 5-7 років спостерігається і незавершеність будови стопи. У зв'язку з цим необхідно попереджати появу і закріплення у дітей плоскостопості, причиною якого взуття більшого, ніж потрібно, розміру, зайва маса тіла, перенесені захворювання.

Потрібно прислухатися до скарг дітей на втому і біль у ногах при ходьбі і коли вони стоять.

У розвитку м'язів виділяють кілька етапів. Один з них - це вік 6 років. До шести років у дитини добре розвинені великі м'язи тулуба і кінцівок, але як і раніше слабкі дрібні м'язи, особливо кистей рук. Тому діти щодо легко засвоюють завдання в ходьбі, бігу, стрибках, але певні труднощі виникають при виконанні вправ, пов'язаних з роботою дрібних м'язів.

Працездатність м'язів у дошкільника значно нижче, ніж в більш пізніх віках; стомлення м'язи настає швидше. Встановлено, що стомлення м'яза залежить не тільки від кількості роботи, а й від характеру цієї роботи. Робота м'язів за своїм характером може бути динамічної та статичної. 

Вправи, що вимагають статичного напруження м'язів, сильно стомлюють дітей.

 Таким чином, важливо враховувати індивідуальні особливості дітей. Індивідуальний підхід повинен допомогти кожному розвинути свої здібності і проявити їх в рухах, найбільш відповідають можливостям дитини. Необхідно створювати умови, щоб не тільки слабкі, але і сильні діти могли тренувати свої якості, розвивати їх далі, не зупиняючись на середньому досягнутому рівні; направляти їх енергію, міцніючі фізичні сили на оволодіння новими рухами, на вдосконалення наявних, а не стримувати, побоюючись падінь, травм і ін.

Пропозиції та побажання

bordnz3.in.ua © 2013

Pозробка сайту: ils2.com

Вгору