м.Бориспіль,
вул. Гришинська, 1
Тел.: (04595) 5-21-61
E-mail: bordnz3@ukr.net

Найкраще виховання для Ваших дітей!

Докладніше по сайту

Історія закладу

Історія закладу

    Дорога дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 Бориспільської міської ради складена з дитячих долей довжиною понад 50 років

            В 2013 році садочок святкував свій ювілей. Та, дивлячись на його сучасне оформлення, обладнання, прекрасний зовнішній вигляд, можна сказати, що працюють та переймаються рідним садочком справжні господарі. Про внутрішній світ, про те, чим  живе ця країна дитинства і говорити годі. 243 дзвінкі, щасливі голосочки стрічають  кожного для своїх улюблених вихователів.

         Вперше двері для малечі дитячий садок №3 відчинив у жовтні 1963 року, очолила заклад Остапець К.С. В садку працювало 6 груп. Восени 1965 року завідування закладом прийняла Шилова Ю.Г. У зв’язку із великою кількістю дітей бажаючих відвідувати  дошкільний заклад було відкрито ще дві групи. Працювала і цілодобова група. Молодими, енергійними і першими в новому у місті садочку були вихователі Тригуб Оксана Іванівна, Щербакова Ольга Михайлівна, Лимар Ольга Мусіївна, Кошман Н.Іванівна, Півко Ольга Пилипівна, Куранда Валентина Олексіївна. Ціхоцька Ніна Панасівна, Шимко Віра Іванівна, Кобеська Лідія Борисівна, Ярощук Інна Всеволодівна.

   

     У 1976 році завідувачем садочка стала Ольга Олександрівна Бурдальова. Часта зміна завідувачів вносила свої корективи. Молодому керівнику хотілося бачити свій заклад найкращим у місті, тому за роботу взялася залюбки. Перш за все вирішила створити в садочку домашній затишок. Саме вона найпершою в Борисполі створила в групах куточки психологічного розвантаження, відповідно обладнавши їх м’якими меблями (диванами, кріслами) та м’якими іграшками.  Слід віддати належне Ользі Олександрівні, котрій належить «титул» законодавця моди на тюлеві гардини. Вона завжди дбала затишок у садочку, для дитини і в ім’я дитини. До цього привчила і весь свій колектив. Допомогу в облаштуванні групових кімнат надавали (і продовжують це роботи і тепер) батьки. Варто згадати підприємства та їх керівників, які надавали неабияку спонсорську допомогу:

  • Бориспільський експериментальний комбікормовий завод (директор Світецький В.В.)
  • Автопідприємство 1054 тресту «Укррадгоспспецбуд» (директор Щегель М.В.)
  • АТ «Електронспецбуд» (голова товариства Савченко І.С.)
  • СУ-6 «Газмонтажавтоматика» (начальник управління Назаров Р.Г.)
  • Комбінат будматеріалів (директор Кабанов В.І.)
  • Завод ЗБВ тресту «Укрводзалізобетон» (директор Неїжко А.А.)

Досвідчені, творчі, талановиті педагоги працюють в дошкільному закладі, які щоденно намагаються створити для дітей живу казку.

    У 1990 році прийшла працювати в установу на посаду вихователя Наталія Альбертівна Шкоруп. У 1994 році вступила на заочне відділення вузу. А далі 1999-2000 н.р. – Н.А.Шкоруп перейшла працювати в ДНЗ №1 на посаду вихователя-методиста. 2000-2001 н.р. – запросили її на роботу в управління освіти і науки методистом у міський методичний кабінет. З 2002 року Наталія Альбертівна Шкоруп – завідувач ДНЗ №3 м.Борисполя. Завжди привітна, усміхнена, працьовита, з високою віддачею, охоплена почуттям задоволеності від результатів своєї роботи. Адже тримає заклад «на плаву», таким, яким він був завжди – найкращим у місті. Новими барвами садочок засяяв після капітального ремонту в 2012-2013 році (до 50-річного ювілею садочка міська рада зробила неймовірний подарунок – і круглу дату ми святкували в красивому, капітально відремонтованому приміщенні). Неймовірних зусиль та старань було докладено Наталією Альбертівною, щоб забезпечити затишок та комфорт діткам та працівникам закладу. Як гарна господиня Наталія Альбертівна прагне, щоб заклад мав єстетичний вигляд і панували в ньому завжди чистота та порядок.

Тож  садочок, як новенький, затишний і комфортний для малечі!

      У закладі працює колектив як дружна дошкільна родина, до якої входить 21 педагог, серед яких є і відмінники освіти. Більшість педагогів мають більше 10 років стажу, а завідувачка Наталія Альбертівна з дітьми працює вже понад 30 років.

   З 1992 року освітнім процесом в закладі керує розумна, ерудована в будь-якому питанні дошкільної педагогіки вихователь-методист, старший вихователь, відмінник освіти України Ніна Іванівна Стародуб. Зовсім юною, по закінченню Переяслав-Хмельницького педагогічного училища переступила вона поріг закладу в 1980 році. 12 років працювала вихователем. Та про себе, як по особистість неординарну, творчу, заявила в перші роки своєї роботи. Про працю вихователів вона говорить так: «Той не буде педагогом, хто притримується рамок програми. Завжди хочеться внести в навчальний і виховний процес частинку душі і родзинку творчості».

      Саме Ніні Іванівні належить ініціатива впровадження новітніх технологій з  родинного виховання в дошкільному закладі. В садочку уже стало доброю традицією проводити роботу з батьками, впроваджуючи неординарні форми: ділові ігри, вікторини, практикуми і ін. При такій єдності активніше розвиваються і діти, закріплюючи набуті уміння та навички.  У 2013 році вийшов посібник «Методика родинного виховання в дошкільному навчальному закладі», упорядником якого є Н.І.Стародуб.

Не дивлячись на широку поінформованість малюків з різних питань завдяки сучасним технологіям, сьогодні педагоги скаржаться на малий словниковий запас та невміння дітей висловити власну думку. За пропозицією вихователя-методиста Ніни Іванівни Стародуб педагоги садочка вирішили взяти напрямок на поглиблений мовленнєвий розвиток дітей, використовуючи художні твори.

       З 2005-2006 навчального року діти садочка стали слухачами «Літературної студії». Назва «Літературна студія» запозичена у доктора педагогічних наук Слов’янського педуніверситету Наталії Василівни Гавриш.  Заняття літературної студії введене як додаткове у кожній групі (від найменших до найстарших), на яких  малюки з допомогою вихователів пізнають красу та багатство рідної мови на базі літературних творів.


    У 2013-2014 навчальному році педагоги  Бориспільського дошкільного навчального закладу №3 захопилися ідеєю проведення кольорового тижня, що є актуальним аспектом інноваційної діяльності у дошкільній освіті. Кольоровий тиждень доцільно проводити другого тижня жовтня. Це саме той час, коли природа найбагатша кольорами. Яку ж саме роботу варто проводити з дітьми в кожний з кольорових днів, викладено у методичному збірнику Н.І.Стародуб «Планування освітньої роботи для дітей дошкільного віку в період проведення кольорового тижня (другий тиждень жовтня)».

     Крокуючи в ногу з часом, враховуючи те, що багато дітей потребувало логопедичної допомоги, знову ж таки стараннями завідувача, у 1990 році в садочку відкриті дві логопедичні групи і введені дві посади логопеда. На старшій та підготовчій логопедичних групах почали працювати вчителі-логопеди Ручко Надія Миколаївна та Овсяник Яніна Казимирівна (пізніше Пулик Лариса Микитівна). Вже через рік роботи члени педколективу побачили, що, дійсно, робота логопедів результативна і необхідна. Дітям вдалося подолати мовленнєві вади, збагатити активний і пасивний словник, розвинути зв’язне мовлення. Мовлення дітей стало чистим, виразним, чітким.  

     Важливе місце в житті дитини займає фізичне виховання. Вивчивши стан фізичного виховання в дошкільних закладах міста, головні спеціалісти міського управління освіти і науки дійшли висновку про необхідність введення в штат дошкільних закладів посади інструктора з фізичного виховання. Так, у 1993 році заняття з фізкультури, спортивні свята, розваги, змагання організовувала і проводила інструктор з фізичного виховання. І це виправдало себе. Традиційними стали в дитячому садку Дні здоров’я, весь день насичений  спортивними  іграми, розвагами, в яких активну участь приймають не лише діти, а й дорослі. Інструктором з фізкультури в садочку працювали Скоробагата Тетяна Олексіївна, Гапон Олена Іванівна, Фесун Віра Іванівна. Сьогодні цю посаду займає Ганна Володимирівна Поліщук.

     В 1994 році в штат педагогічного колективу  введена посада практичного психолога. Адже у батьків і педагогів виникає багато питань щодо адаптації дітей у колективі, які причини відставання у засвоєнні того чи іншого розділу програми, чи роздратованості, погана пам’ять, низький інтелектуальний розвиток дитини і багато інших. В усьому допоможе і порадить практичний психолог. З 1994 по 2005 рік посаду займала Надія Володимирівна Балицька. З 2005 року і по сьогодні – Надія Володимирівна Савочка.

     З метою проведення лікувально-профілактичної роботи з попередження зростання кількості хворих на туберкульоз в ДНЗ №3 була відкрита санаторна група (рішення виконкому Бориспільської міської ради за №811 від 01.11.1997р. Наказ №57 по ДНЗ №3 від 28.11.1997р. «Про відкриття санаторної групи в дитячій установі №3»). Головні оздоровчо-профілактичні заходи для дітей санаторної групи: збалансоване харчування, багате на білки та жири, введений курс вітамінотерапії, фітотерапії. Результат: покращились показники реакії Манту, поліпшився загальний стан здоров’я дітей.

     Одним із найцікавіших, «живих», емоційно насичених і улюблених для дітей завжди були музичні заняття. Тут діти опановують закони вокалу, танцю, вчаться слухати і розуміти класичну і сучасну музику, знайомляться з творчістю дитячих композиторів.

Любов до музики прищеплювали маленьким вихованцям Вдовіна С.М. Потягом багатьох років працювали на посаді муз керівників Литовка С.М. і Майборода В.П.  На зміну їм прийшли молоді музиканти Браславська С.В., Погребна Н.В., Кошелюк О.Л., Павлова Л.А.. Нині вчать малюків музично-естетичній діяльності музкерівники Гусак Олена Василівна, Бурлаченко Ірина Вікторівна. 

      Робота  музичних  керівників  завжди  представлялась  батькам  у  вигляді  свят,  розваг, дитячих ранків. Впродовж 15 останніх років творчість муз керівників високо оцінюється на міському конкурсі «Бориспільські зіроньки» (в минулому «Веселі нотки»). Гідно представляли вихованці дошкільного закладу №3 таночки, майстерно виконували пісні. Часто ставали лауреатами конкурсу. Не можна було залишитися байдужим до авторських пісень Валентини Павлівни Майбороди «Рушничок». «Лялечка Настуся», «Ромашки». Пісня «Рушничок» була представлена на обласному конкурсі «Свято дитинства скликає гостей» у місті Біла Церква, проведеного до міжнародного Дня захисту дітей. 

     Свого часу постійними були виступи вихованців дошкільного закладу на міському стадіоні під час проведення травневих свят, Дня захисту дітей, віншування команди – переможниці з хокею на траві та інших заходах. Для таких виступів дошкільний заклад замовляв пошиття костюмів малюкам, модельєрами були педагоги В.О.Куранда, В.П.Майборода, Л.Б.Кобеська.

     В садочку активно проводиться гурткова робота з дітьми. З погляду педагогіки і медицини розвиток дрібної моторики рук дитини має велике значення. Дослідження вітчизняних фізіологів підтверджують зв’язок розвитку рук з розвитком мозку. Переслідуючи мету розвитку дрібної моторики пальців рук дітей, у садочку в 2000 році створюється гурток «Умілі рученята». Діти вчились не тільки користуватися ножицями, голкою, пензликом, а й виготовляли чудові вироби з паперу, тканини, покидькового матеріалу. Вироби гуртківців неодноразово експонувалися на садкових  і міських виставках. В 2016 році Ганна Володимирівна Поліщук розпробила авторську пргограму роботи гуртка «Творча майстерня» для дітей молодших, середніх та старших груп. Малюки з великим задоволенням відвідують занняття гуртка. В садочку діє постійнодіюча виставка виробів гуртківців з найрізноманітніших матеріалів.

      З 1998 року в закладі розпочав роботу драматичний гурток «Калинчині казки», створений на базі логопедичної групи. Тривалий час керувала гуртком вчитель-логопед Н.М.Ручко. Гуртківці приймали участь у загальноміському конкурсі « У світі казок» і завжди були переможцями. Мало знайдеться людей, котрі б у дитячі роки не любили казок. От і вирішили у дитсадку №3 подарувати вихованцям, батькам, вихователям, представникам з міського відділу освіти радість свята – провести конкурс на кращу драматизацію казки.  Саме ДНЗ №3 став «законодавцем моди» на проведення конкурсу «Драматизація казки», пізніше він став загальноміським. Зараз драматичним гуртком в дитячому садку, який має назву «Театральні стежини», керує музкерівник Гусак Олена Василівна. Олена Василівна розробила авторську програму роботи гуртка, а також авторські казки.

    Вчить читати діток середнього дошкільного віку у гуртку «Весела абетка» Світлана Степанівна Цілик. Працює вона за методикою Людмили Шелестової «Вчимося читати». Методика допомагає навчити дітей легко і без перевантаження читати і водночас сприяє загальному розвиткові дитини: інтелекту, мовлення, дрібної моторики, словникового запасу, уявлень про навколишній світ.

Отак і працює колектив дошкільного закладу – творчо, натхненно, з високою віддачею, і головне – з любов’ю до дітей!!!

А вірш, який написав тато випускника дошкільного закладу -
                                 Андрій Григорович Комліченко, говорить сам за себе:
Радо я від тат і мам
Вдячність нашу щиру вам
Висловити всім бажаю.
Варті ви її – я знаю!
Ваш прекрасний колектив
Наших діточок зростив.
І сьогодні з вами ми
Всі пишаємось дітьми.
Цього дня наш дитсадок
Випускає діточок,
Щоб до школи вони йшли
І щасливими були!...  (...продовження вірша...)
 

Підготувала:

                вихователь - методист ДНЗ№3  Ніна Іванівна СТАРОДУБ

                            

                         

 

Пропозиції та побажання

bordnz3.in.ua © 2013

Pозробка сайту: myborispol.in.ua

Вгору